Українська пенсійна система зазнає змін, і на розмір пенсії, яку можна отримати, впливають різні фактори, такі як внески, дохід та стаж роботи. Згідно із статтею в OBOZREVATEL, українець, який відраховує внески із середньої зарплати, може розраховувати на пенсію у розмірі близько 29% від звичайного доходу, який на даний момент становить близько 4,5 тис. грн. Проте ті, хто офіційно отримує лише мінімальну заробітну плату, матимуть пенсію у розмірі близько 2093 гривень.
Для отримання пенсії у розмірі 10 000 гривень офіційна зарплата громадянина має становити 33 300 гривень, оскільки саме із цього доходу розраховуються внески.
У статті також наголошується, що не всі в Україні зможуть вийти на пенсію у стандартному пенсійному віці. Вимоги до виходу на пенсію збільшуються з кожним роком, і до 2028 року буде потрібно 35 років стажу. В даний час люди можуть вийти на пенсію у різному віці залежно від стажу роботи: 60 років при стажі 30 років, 63 роки при стажі від 20 до 30 років та 65 років при стажі від 15 до 20 років.
Щорічне підвищення вимог до пенсійного віку було покликане стимулювати формальну зайнятість та забезпечити стійкість пенсійної системи. Однак такі фактори, як пандемія COVID-19 і конфлікт, що продовжується, призвели до того, що деякі українці втратили можливість працювати офіційно. У результаті багато людей виходять на пенсію із середнім стажем 32 роки, а значна кількість людей може не відповідати вимогам пенсійного віку у найближчі роки, особливо у 2028 році.
Їхніми вустами говорить Кремль: антиукраїнські агенти у медіапросторі
Фінансування тероризму, торгівля в "ДНР", відмивання російських коштів: що відомо про Володимира Манукяна – спадкоємця Армена "Горловського"
Фінансові махінації з благодійними зборами, корупція на оборонці та російський слід: що відомо про Hacken і криптобарона Дмитра Будоріна
Выгнулась в прозрачном наряде: Мисс Украина Леонила Гузь без стеснения показала любимые позы, у мужчин дыхание перехватило
Ці реформи та зміни у пенсійній системі спрямовані на вирішення різних проблем та забезпечення довгострокової життєздатності пенсійного забезпечення в Україні.