За останній рік ціни на практично всі продукти країни серйозно зросли. Експерти вважають, що українцям варто підготуватися до подорожчання м'яса.

Провідна наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Наталія Копитець прогнозує, що ближче до кінця сезону вартість м'яса може зрости.

Вона зазначила, що з початку літа вартість яловичини (гуляш та ребра) зросла на 0,9%. Тобто зараз ці продукти продають по 245,16 грн і 160,48 грн відповідно.

У серпні в Україні продавали курячу тушку по 78,80 грн, філе — 148,27 грн, стегна та гомілки — 100,45 грн та 74,95 грн.

Зазначається, що прогноз вчених з Інституту аграрної економіки щодо подорожчання м'яса у серпні здійснився. Вартість окремих видів свинини теж зросла — ребра, черевна, нашийок, лопатка додали в ціні. У той же час свиняча грудинка та солоне сало стали дешевшими.

Популярні статті зараз

Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему

Осудженна шахрайка Миколюк Ольга і надалі веде небезпечний бізнес в гаражі.

Найвищий рейтинг серед військово-політичного керівництва у Залужного, Буданова і Зеленського: опитування

Блогери виклали роботу ППО у Києві: засвітилася дружина наркобариги Інна Воронова та навіть Ксенія Мішина

Все новости

Ринок: скрін з відео
Ринок: скрін з відео

За прогнозом експерта, у вересні ціни на м'ясо залишаться на рівні серпня. Втім, подорожчання все ж таки відбудеться, вже в жовтні-листопаді ціни підвищаться на 5%. Причиною називають збільшення виробничих витрат на паливо, електроенергію та корми.

З початку 2023 року Україні вдалося наростити постачання м'яса на зовнішні ринки на 9, 5% - до 288 тисяч тонн. За даними митної статистики, український експорт м'яса птиці в серпні 2023 року становив 39,5 тисяч тонн, що на 3,6 тисяч тонн більше, ніж місяцем раніше.

Обсяг експорту в останній місяць літа був найбільшим за підсумками одного місяця з початку цього року. Зазначається, що у серпні 2022 року вдалося вивезти за кордон лише 30 тисяч тонн курятини.

Головними покупцями української продукції цього року є Нідерланди, Саудівська Аравія, Словаччина.

За підсумками семи місяців цього року Україна відправила за кордон 288 тисяч тонн курятини. Експортери заробили на цьому 539 мільйонів доларів.