В Україні фермери стикаються з низкою проблем, які можуть вплинути на ціни на основні продукти харчування, такі як хліб, овочі та м'ясо.
Відповідну публікацію оприлюднили на порталі «kontrakty»
Ціни на зерно та експорт.
Українські фермери зібрали значну кількість зерна, але їм важко знайти ринки через логістичні проблеми, включаючи закриття портів. Цей збій у експорті впливає ціни на пшеницю, яка є ключовим компонентом виробництва хліба. Ціни на пшеницю впали нижче за собівартість виробництва.
Фермер Олександр Чубук соєю засіяв 155 гектарів та з кожного має понад 3 тонни бобів. Він каже, що такий урожай у нього вдруге за 16 років. Однак він цьому явно не радий, оскільки цього року соя виявилася дешевою.
Осудженна шахрайка Миколюк Ольга і надалі веде небезпечний бізнес в гаражі.
«Приводи» за проституцію і керування авто під наркотиками. ЗМІ розповіли історію Віолети Зайнуліної-Вайсман
Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"
К Александру Эллерту на свидание? Ксения Мишина разделась догола и побрила свою ...
"Цього року два тижні тому соя коштувала 20 тисяч гривень. Сьогодні можна продати за 11", – сказав він.
На якість пшениці, яку перемелюють на борошно для хліба, вплинула м'яка зима та дощова погода під час збирання врожаю. Пшениця низької якості може призвести до збільшення виробничих витрат та зниження врожайності.
"70% пшениці ми експортуємо. А порти не працюють. Чорне море не працює, нових каналів немає. Європа не хоче, щоб наше зерно туди заходило", – каже фермер.
Зростання витрат на електроенергію, включаючи електроенергію та транспорт, впливає на весь ланцюжок виробництва та розподілу продуктів харчування, роблячи обробку та доставку товарів дорожчою.
Витрати на робочу силу: підвищення заробітної плати працівників збільшує загальну вартість виробництва та розподілу продуктів харчування.
Ціни на хліб.
Внаслідок дії згаданих вище чинників експерти прогнозують, що ціни на хліб поступово зростатимуть. Щомісячне зростання цін на хліб вже склало від 0,8% до 1%, при цьому очікується подальше підвищення цін у найближчі місяці, що потенційно досягає від +1% до +1,5%.
«Фактично відколи зросли тарифи на світло, ціни на хліб, щомісяця 0,8 до 1% ціна на хліб, тенденція зростає. І до осені вони також про це говорять, що +1, +1,5% може зростати ціна на хліб», – каже заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
Ціни на гречку.
З іншого боку, очікується, що гречка подешевшає через зниження цін на зовнішніх ринках. До кінця року він може продаватись за ціною 25-30 гривень за кілограм.
Ціни на овочі.
Очікується, що з наближенням зими більшість овочів стануть дорожчими. Зберігання овочів протягом більш тривалого періоду потребує додаткових витрат, особливо на енергоносії, що, як очікується, призведе до зростання цін від +10 до +15%, залежно від категорії овочів.
"Це може призвести до зростання +10+15% залежно від категорії продукції", – наголошує Денис Марчук.
Ціни на картоплю та цибулю.
Ціни на картоплю можуть зрости у листопаді та грудні. Витрати на зберігання та електроенергію, пов'язані з картоплею, можуть призвести до зростання ціни з 6 до 8-10 гривень за кілограм. Тим часом цибуля може постраждати меншою мірою: ціни на неї навряд чи перевищать 20 гривень.
Ціни на м'ясо.
Очікується, що до кінця року ціни на м'ясо, особливо на курку, зростуть на 5%. Ближче до новорічних свят ціни на свинину також можуть зрости на 3-6%.
"Ми також очікуємо, що це будуть 3-6%", – каже провідна наукова співробітниця ННЦ "Інститут аграрної економіки" Наталія Копитець.
Незважаючи на ці проблеми, українські фермери прагнуть забезпечити продовольчу безпеку всередині країни і продовжувати свою сільськогосподарську діяльність, незважаючи на конфлікт і пов'язаний з ним економічний тиск.
Нагадаємо, аномальний жовтень: погода в Україні вразить буквально кожного
Раніше «Акценти» повідомляли, це вже перебір: життєво важливий продукт в Україні перетворюється на розкіш.
Як повідомляли «Акценти», пенсії стануть набагато меншими: Пенсійний фонд вразив українців